Szkoły Beaty Mydłowskiej

"Zasługujesz na sukces. Zrób swój pierwszy krok ! Nauka to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność."

CZY WIESZ, ŻE:


Zwierzęta pozytywnie wpływają na zdrowie swojego właściciela? Posiadanie zwierzaka, szczególnie w dzieciństwie, wystawia nas na nowe alergeny i patogeny, które uwrażliwiają nasz układ odpornościowy. Psychologowie podkreślają też rolę posiadania zwierząt w wychowywaniu dzieci, zwracając uwagę na to, jak kontakt z domowym pupilem ułatwia im późniejsze przystosowanie się w społeczeństwie. Posiadanie psa korzystnie wpływa na nasz układ krążenia. Nie bez wpływu pozostają też naturalnie regularne spacery na świeżym powietrzu, do jakich skutecznie motywują nas nasi czworonożni przyjaciele.
Ale jest coś jeszcze, coś szczególnie ważnego. To nasze uczucia, empatia, przywiązanie, potrzeba opieki, obowiązku – TO MIŁOŚĆ Pies kocha Cię bezwarunkowo, jest przy Tobie zarówno w tych dobrych, jak i gorszych chwilach. W końcu zwierzęta są stworzeniami wrażliwymi emocjonalnie. Doświadczają z nami radości, jak i cierpienia. Kiedy przebywasz ze swoim ulubieńcem, dotrzymuje Ci on towarzystwa, czujesz nawet pewnego rodzaju wsparcie. Jesteś szczęśliwszy. Odpowiednie dbanie o zwierzątko domowe i w konsekwencji obserwowanie jakie jest zdrowe i szczęśliwe sprawia, że nasz organizm wydziela większą ilość dopaminy i serotoniny. To dwa hormony związane ze szczęściem i uczuciem dobrobytu. Zmniejszają ponadto poziom kortyzolu, hormonu wywołującego stres. Ta aktywność hormonalna przynosi nam spokój. Głaskanie swego zwierzaka oraz bawienie się z nim, jest również dobrym antidotum na smutek. Właśnie dlatego warto sprezentować dzieciom zwierzątko domowe. W ten sposób muszą one nauczyć się jak dbać o drugą żywą istotę. W rezultacie, nie tylko będą wiedzieć jak wchodzić w interakcje z zwierzętami, ale również jak o nie dbać. To uczy ich empatii również w stosunku do ludzi.Należy jednak pamiętać, że posiadanie zwierzęcia nie jest równoznaczne z posiadaniem zabawki, czy nowego wyposażenia w domu. To żywe stworzenia, które potrzebują nas oraz są od nas zależne. Niestety ilość zwierząt, które są opuszczane przez swoich właścicieli w naszym społeczeństwie jest alarmująca. Na szczęście są ludzie, którym los psiaków nie jest obojętny. Ludzie, którzy prowadzą schroniska dla naszych czworonożnych przyjaciół, ale też dają im miłość i poczucie bezpieczeństwa. Schronisko BRACI MNIEJSZYCH, już sama nazwa ujmuje.


A właściciele?
Cudowni, empatyczni, emanujący ciepłem i uśmiechem ludzie.
Apelujemy do wszystkich zastanawiających się nad nabyciem pieska.


Uratujesz życie drugiej istocie.
Apelujemy również do wszystkich tych , którzy nie mogą pozwolić sobie na posiadanie czworonoga – zawsze możesz pomóc, wesprzeć, zostać wolontariuszem – wyjść z psiakiem na spacer, zadbać o jego miskę i porządek.

Uczniowie Szkół Beaty Mydłowskiej postanowili włączyć się w pomoc naszym małym przyjaciołom. Samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę karmy, smakołyków i wszystkiego co może być przydatne w schronisku.
WŁĄCZ SIĘ W AKCJĘ POMAGANIA.